KONST / Litografier / Färglitografier 12989280
nr 1298 9280
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografier, 6 st, Signerade, 150 / 290 / 300 - upplagor, oramade lösa blad, bladets mått: 75x56 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 december 2019
kl 18:18:51
12/12 11:55:36
100 kr
16/12 16:28:36
Brita Streijffert
Läs mer om Brita Streijffert